Hope -tapahtumia kuvin

Yhteistyökumppanit

  

Paikalla olevat käyttäjät

Paikalla on tällä hetkellä 0 käyttäjää ja 1 vieras.
HOPE

yhteystiedot

 

Hallinnointi

Sastamalan koulutuskuntayhtymä

Projektipäällikkö Maria Käkelä
puh. 040 718 7333
s-posti maria.kakela (at) lpkky.fi
 

Minna Erkko
puh. 040 566 7854
s-posti minna.erkko (at) lpkky.fi

Tiedottaja Hanna Tuuri
puh. 040 508 1272
 
 

HOPE OSK -hankkeen kumppanit ja yhteyshenkilöt

Sastamalan koulutuskuntayhtymä, Minna Erkko, minna.erkko(at)lpkky.fi
projektipäällikkö Maria Käkelä, maria.kakela(at)lpkky.fi
Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, Joni Liukkonen, joni.liukkonen(at)lpkky.fi, Taidosto osk

Osaran maaseutuopetusyksikkö, Aputoiminimi Luonnosto.
Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos, Päivi Lehto, paivi.lehto(at)sasky.fi
Vammalan ammattikoulu      
Mäntän seudun koulutuskeskus  
Crafts & Design osk

 

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä, Tarja Asula, tarja.asula(at)lskky.fi
Loimaan ammatti- ja aikuisopisto, Minna Kantola, minna.kantola(at)lskky.fi
Liedon ammatti- ja aikuisopisto        
Uudenkaupungin ammatti- ja aikuisopisto
Kukapa osk        
        

Koulutuskuntayhtymä Tavastia, Kirsi Siirilä, kirsi.siirila(at)kktavastia.fi
Koulutuskeskus Tavastia Osuuskunta TaiTava Häme    
        

Ahlmanin koulun Säätiö, Taina Eweiss, taina.eweiss(at)ahlman.fi
Ahlmanin Ammattiopisto, Riina Palmu, riina.palmu(at)ahlman.fi Osuuskunta Versova
        

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Riitta Tuokko, riitta.tuokko(at)sedu.fi
Koulutuskeskus Sedu, Artesaaniosuuskunta Pohjanmaa, Kamp

 

Satakunnan koulutuskuntayhtymä, Jeter Pallari, jeter.pallari(at)sataedu.fi
Satakunnan ammattiopisto, Kati Fager, kati.fager(at)sataedu.fi SataPro osk, aputoiminimi Pro Salonki                             
        

Salon seudun koulutuskuntayhtymä, Johanna Lahtinen, johanna.lahtinen(at)sskky.fi
Salon seudun ammattiopisto, Päivi Ihanmäki, paivi.ihamaki(at)sskky.fi Saosao osk
        

Tampereen kaupunki, Kimmo Kumpulainen, kimmo.kumpulainen(at)tampere.fi
Tampereen seudun ammattiopisto Arteklaani, Sammon Kauppis, Taitavat Taitajat, Tekevät Kädet    
        
 

Espoon seudun koulutuskuntayhtymä, Omnian ammattiopisto Elina Oksanen-Ylikoski, elina.oksanen-ylikoski(at)omnia.fi Espoon KYKY Osk
        

Hämeen ammatillisen korkeakoulutuksen kuntayhtymä, Pirjo Kaitala, pirjo.kaitala(at)hamk.fi
Hämeen ammatti-instituutti, Lepaa, Helena Salomaa, helena.salomaa(at)hamk.fi Metsä osk EVO, Lepaan Osaajat osk   

 

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, Seija Kivelä, seija.kivela(at)jao.fi Taitola Osuuskunta
Jämsän ammattiopisto, Sanna Anttila, sanna.anttila(at)jao.fi Osuuskunta Pegosus

       
Itä-Savon koulutuskuntayhtymä, Riikka Ruotsalainen, riikka.ruotsalainen(at)samiedu.fi
Savonlinnan ammatti- ja aikuisopisto, Tuija Lukka, tuija.lukka(at)samiedu.fi
Jarmo Luostarinen, jarmo.luostarinen(at)samiedu.fi Karuokode osk
        

Suomen Kosmetologien Yhdistyksen Opiston Säätiö, Maria Korpi, maria.korpi(at)skyo.fi
Sky-Opisto, Osuuskunta HyTa - HyvinvointiTaivas
        

Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Hannu Simi, hannu.simi(at)jedu.fi
Kalajoen ammattiopisto,Matti Peltola, matti.peltola(at)jedu.fi
Haapajärven ammattiopisto, Tiina Kiviranta, tiina.kiviranta(at)jedu.fi JOKKY osk
        

Päijät-Hämeen koulutuskonserni -kuntayhtymä, Heidi Hosiokangas, heidi.hosiokangas(at)salpaus.fi, Koulutuskeskus Salpaus Osuuskunta Messinki
 

 

HOPE-hankkeen (2002-2012) kumppanit ja yhteyshenkilöt

Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia InnoOmnian johtaja Elina Oksanen-Ylikoski, Innovalmentajat Maria Korpi, Mervi Jansson ja Tuula Povoljajeff, koulutuspäälliköt Tiina Thure-Toivonen ja Päivi Rouhiainen, opettajat Harri Markkula, Anna Salin, Katriina Lahtinen, Carola Sundström, Pirjo Laitamäki ja Marika Niemi (etunimi.sukunimi@omnia.fi)

Hämeen ammatillisen korkeakoulutuksen kuntayhtymä, Hämeen ammatti-instituutti, koulutuspäällikkö Pirjo Kaitala, opettajat Terhi Muuttola ja Eveliina Ikonen (etunimi.sukunimi@hamk.fi)

Hämeenlinnan seudun koulutuskuntayhtymä, Koulutuskeskus Tavastia, koulutusjohtaja Antti Punkari, kehittämiskoordinaattori Kirsi Kaartokallio (etunimi.sukunimi@kktavastia.fi)

Jyväskylän ammattikorkeakoulun Tiimiakatemian aikuiskoulutuksesta vastaava Partus Oy päävalmentaja Johannes Partanen, vastuuvalmentaja Hanna Waldén ja toimitusjohtaja Mika Partanen(etunimi.sukunimi@partus.fi)

Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, Jyväskylän ammattiopisto, kehittämisjohtaja Terttu Kiviranta, yrittäjyyden kehittämispäällikkö Satu Mursula (etunimi.sukunimi@jao.fi)

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä,Loimaan ammatti- ja aikuisopisto/ Kulttuuriala apulaisrehtori Tarja Asula, opettajat Tarja Moisio-Rannikko, Minna Strander, Mervi Harakka ja Satu Railo (etunimi.sukunimi@lskky.fi)

Länsi-Pirkanmaan koulutuskuntayhtymä: Kehittämis- ja aikuiskoulutusyksikkö kehitysjohtaja Heikki Haavisto, opettaja Maria Lanteri Ammatti-instituutti Iisakki koulutusalajohtaja Anna-Liisa Oksa, opettajat Eija Luukkanen-Hakala, Esko Tapiainen, Jouko Marjomaa ja Oivi Koivuniemi, Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos rehtori Joni Liukkonen, Terhi Leppä, Kaisa Linna, Merja Virta ja Eija Yli-Knuuttila (etunimi.sukunimi@lpkky.fi)

Pirkanmaan koulutuskonserni-kuntayhtymä PIRKO, Pirkanmaan ammattiopisto koulutuspäällikkö Tero Tuominen, opettajat Helena Tapola, Sirkka Kuula, Minna Järvinen, Seppo Erkkilä, Ulla Enckell-Valo ja Joackim Bengtson. (etunimi.sukunimi@pirko.fi)

Salon seudun koulutuskuntayhtymä, Salon seudun ammattiopisto koulutusjohtaja Saara Kleemola, koulutuspäällikkö Hannele Lindholm, opettajat Johanna Lahtinen, Johanna Rintanen, Pirkko Palermaa, Timo Kaasinen, Marja-Liisa Hirvonen ja Kaisa Kopisto. (etunimi.sukunimi@sskky.fi)

Sastamalan koulutuskuntayhtymä, Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos apulaisrehtori Anita Lietepohja, koulutuspäällikkö Arto Kuusela, opettajat Kaisa Kankaanpää, Mauri Mäkelä ja Päivi Lehto. (etunimi.sukunimi@sasky.fi)

Satakunnan koulutuskuntayhtymä Sataedu kehitysjohtaja Veli-Matti Vuori, rehtori Riitta Vahteristo, opettajat Neene Honkavaara, Outi Kaski, Aira Setälä, Teija Ripattila, Maija-Leena Haapa-alho, Eija Lempinen ja Rami Kantola (etunimi.sukunimi@sataedu.fi)

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, Koulutuskeskus Sedu projektipäällikkö Tiina Jokela-Lyly, opettajat Ulla-Maija Kallio, Kari Kulmakorpi, Jorma Sahlberg ja Lauri Keltaniemi (etunimi.sukunimi@sedu.fi)

Turun ammatti-instituutti, opettajat Jaana Åkerroos ja Kirsi Hellman-Suominen(etunimi.sukunimi@turku.fi)